توسعه و بهبود ظرفیت های مسیرهای طبیعی شمال تهران با فن آوری

فاش شدن خوش آب و هوایی شمیران تنها به پس قلعه و عزیمت گاه و بیگاه شاهان قاجار و سکونت خاندان پهلوی ختم نشد و در ادوار بعدی همزمان با توسعه ی شتاب آلود تهران، این محدوده نیز با تقاضای فزاینده برای زمین، آب و سکونتگاه مواجه گردید.

این یادداشت در پول نیوز چاپ شد

ادامه مطلب …

کوهنوردان و سرمايه اجتماعي؛ آموزه های گسترش پذیر

یکی از مشکلات این روزهای مدیریت ذخائر طبیعی و گردشگری کشور، تدوین و اجرای برنامه هایی است که بتواند ضمن فرآهم آوردن بستر بهره برداری در قالب سیاست های توسعه پایدار، از آسیب های زیست محیطی نیز جلوگیری کند. تعیین مشکلات زیست محیطی به عنوان یکی از ابر چالش های کشور، گواه بر ضرورت توسعه ی راهکارهای بین بخشی و جامع برای هدایت این چالش ها به مسیر کوچک سازی بلند مدت آن است. غائله های گوناگون در خصوص کوه دماوند، از آلودگی تا وقف آن، علی رغم حرف و سخن های فراوان منتهی به اعلام برنامه و راه کاری مناسبی نشده است؛ این مهم البته نمونه ی بارزی از وجود مشکلات مربوط به سیل فزاینده ی تقاضا برای استفاده از پهنه های طبیعی و آسیب های آن است.

این یادداشت در سایت موج کوه منتشر شد

ادامه مطلب …

عادل فردوسی پور، خداداد و صدا و سیما

این روزها در میانه ی اخبار سیل و بارندگی و فضایی بهاری، از تیم ملی خبری نیست اما لیگ برتر داغ دنبال می شود و خبری که آن هم برای برخی داغ می تواند باشد، فردوسی پور کنار گذاشته شده است. هر کس برداشت و احساس خود را در صفحات مجازی بیان می کند.

ادامه مطلب …

به بهانه ی بهداد !

در شماره 2714 مورخ دوشنبه 23/5/1391 روزنامه دنياي اقتصاد مطلبي ذيل ستون سرمقاله به چاپ رسيد تحت عنوان ” بعد از المپيک چه مي شود؟ ” که توجهم را به خود جلب کرد. در ابتدا مقاله، نويسنده به فرآيندي که در ورزش ايران و حتي در تمام دنيا براي ورزشکاران المپيکي مي افتد مي پردازد: […]

بعد از المپیک

بعد از المپیک:

المپیک ۲۰۱۶ تمام شد و ایرانی ها با وجود نقدهای سبک و سنگین و رد و تأیید از عملکرد تیم ها راضی نیستند؛ شاید این موضوع به توقع روزافزون و بی منطق ما برگردد که باور نداریم هر چه بکاریم همان بدرویم… ادامه مطلب …