تعطیلی رستوران ها و کافه های لبنان برای مبارزه با کرونا

همه رستوران ها و کافه های لبنان از فردا پنجشنبه برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا تعطیل می شوند.

به گزارش ایرنا، طونی الرامی رئیس اتحادیه صنف رستورداران و کافه های لبنان روز چهارشنبه اعلام کرد که از فردا پنجشنبه تا زمانی که کمیته وزارتی مسئول پیگیری کرونا مشخص کند، همه رستوران ها و کافه های سراسر لبنان تعطیل است.

وی تاکید کرد که این اقدام بدون استثنا برای حفظ جان مشتری ها، کارمندان و فرزندان مان صورت می گیرد، اما سرویس بیرون بر یا ارسال غذا از طریق پیک، همچنان به کار خود ادامه می دهند.

الرامی گفت که این بخش اقتصادی در بدترین شرایط خود قرار دارد. نقدینگی کاهش یافته، قدرت خرید مردم کم شده و مشکلات روحی و روانی از جمله مسائلی است که باعث وخامت وضیعت این صنف شده و حالا با آمدن ویروس کرونا اوضاع بسیار بدتر و وخیم تر شده است و اندک امیدی که بود در حال از بین رفتن است.

وی افزود، با وجود آمادگی صنف رستوران داران و کافه داران و حفظ مسائل بهداشتی و رعایت توصیه ها اما پس از رایزنی با رمزی المشرفیه وزیر گردشگری و تیم کاری وی و نیز مشورت با اعضای شورای صنف به این نتیجه رسیدیم که برای حفظ سلامت همه لبنانی ها تا زمانی مشخص، همه رستوران ها و کافه ها در سراسر لبنان تعطیل شوند.

الرامی از سایر بخش های حساس نیز خواست که برای حفظ جان همه شهروندان لبنانی، چنین تدبیری را در درستور کار خود قرار دهند.

این در حالی است که لبنان پیشتر مدارس و دانشگاه های این کشور را برای پیشگیری از گسترش کرونا تعطیل کرده بود

به دنبال شیوع گسترده این بیماری در لبنان تاکنون بیش از ۵۰ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شدند و نخستین فرد مبتلا نیز دیروز جان خود را از دست داد.